T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

30.04.2020

Gündüzleri Yetmedi. Geceleri de Hizmet Vermeye Başladılar

Gündüzleri Yetmedi. Geceleri de Hizmet Vermeye Başladılar

Müftülüğümüz ADRB koordinatörü ve cezaevi vaizi Yılmaz Önal ile gençlik koordinatörü ve Aksa camii imam-hatibi Medeni Kazak iftarla sahur arasında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladılar.

Gündüz vakitlerinde Valilik bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Gurubundaki görevleri çerçevesinde guruptaki diğer görevlilerimiz ve sahada gönüllü çalışan personellerimizle Covid-19 virüs salgını dolayısıyla evlerinden çıkamayan 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımızın maaşlarını kimi zaman 60-70 km. yol giderek evlerine kadar götüren, ev ve şahsi ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olan ve hayırsever vatandaşlarımız ile Türkiye Diyanet Vakfı ilimiz şubesi tarafından bağışlanan yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran vaiz Yılmaz Önal ve imam-hatip Medeni Kazak, vakıf şubesi personeli Şuayp Taşçı ile beraber geceleri de iftarla sahur arasında yardım kolilerini fakir ve yardıma muhtaç ailelere götürmeye başladılar.

Ramazan ayının başlamasından bu güne 70’in üzerinde aileye, içerisinde gıda maddeleri ile Başkanlığımızın süreli yayınları, kartelaları ve çocuklar için hediyeler bulunan yardım kolilerini ulaştıran Önal ve Kazak; “Halka hizmet hakka hizmettir” şiarıyla severek bu hizmeti yaptıkları için yorulmadıklarını, ailelerden aldıkları duaların kendilerine yettiğini, Diyanete duyulan güven ve memnuniyetin ise mutluluklarına vesile olduğunu” belirttiler.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz il müftümüz Faruk Gürbüz; “Salgın başladığından buyana bütün görevlilerimizle vatandaşa hizmet için sahadayız ve  Müftülük olarak bu sosyal hizmette ön safta olmanın gayreti içerisindeyiz. Görevlilerimiz ile birlikte mahallelerde tarama yaparak en muhtaç ailelerden başlamak üzere imkanlarımız dahilinde ihtiyaç sahibi herkese ulaşmaya, ihtiyaçlarını gidermeye, maddi desteğin yanında manevi destek de vermeye çalışıyoruz.  Salgın devam ettiği müddetçe vatandaşlarımızı evde kalmaya, Kur’an-ı Kerim ve diğer kitapları okumaya, aile bireyleri ile birlikte sosyal mesafeyi korumak kaydıyla evleri camiye çevirmeye ve İslam aleminin huzuru ile virüs salgının bitmesi için bol bol dua ve niyazda bulunmaya davet ediyoruz.” dedi.