T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

06.04.2020

Müftülük Görevlileri İş Başında

Müftülük Görevlileri İş Başında

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden corona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımızın maaşları Müftülüğümüz personellerince evlerine ulaştırılıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan il müftümüz Faruk Gürbüz: “Covid-19 virüsünün hızla yayılması ve hayatın her alanını olumsuz etkilemesi nedeniyle Valiliğimizce bir dizi önlem alınmış bulunmaktadır. Bu önlemler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımız 112 Çağrı merkezini arayarak taleplerini iletmektedirler. Çağrı Merkezi yetkilileri maaş çekme ile ilgili gelen talepleri Müftülüğümüzce görevlendirilen 4 büro personeli tarafından kullanılan “112 Vefa İletişim Programına” bildirmektedir. Vefa iletişim programını kullanan görevlilerimiz de “Valilik Vefa Destek Gurubunda” görevlendirilen personellerimize talepte bulunan kişilerin iletişim bilgileri ile çekilmek istenen meblağı bildirerek maaşlarının ilgili bankalardan çekilerek bizzat evlerinde kendilerine teslim etmelerini sağlamaktadırlar.” dedi

Görevlilerimizin salgın dolayısıyla yaptıkları hizmetlerin sadece bundan ibaret olmadığını bildiren il müftümüz Gürbüz açıklamasını; ”Salgının ülkemizde belirmesinden bu güne görevlilerimiz her alanda üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye devam etmektedirler. Korona virüs ile yapılan mücadelede, bir yandan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların temel ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan vatandaşları virüse karşı alınan yeni tedbirler konusunda bilgilendirip, yetkililerce alınan tedbirlere uymaya davet ediyorlar. Baharın gelişiyle birlikte özellikle köylerimizde görev yapan din görevlilerimiz, vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını sağlamak gayesiyle tarla ekimi ile ağaç budama işlerini üstlenmekte ve görev mahallerinde salgının yayılmasını önleme gayreti içinde olmaktadırlar. Görevlilerimizin yaptığı bu özverili çalışmalar nedeniyle vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu dönüşümler bizleri fazlasıyla memnun etmektedir.” Sözleriyle tamamladı.