T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

31.03.2020

İkiyüz Personelimiz İyilik İçin Seferber Oldu

İkiyüz Personelimiz İyilik İçin Seferber Oldu

Din görevlilerimiz, dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için seferber oldu.

Din görevlilerimiz, Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan “Vefa Destek Gurubu” faaliyetleri kapsamında görev yerlerine yakın yerlerde, ikametgahlarından çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımızın evlerine giderek ihtiyaçlarını gidermeye,  istek ve arzularını yerine getirmeye çalışmaktadırlar.

Ayrıca; salgından korunmak için evde kalmanın gerekliliği ile yetkili devlet organları ve uzmanların görüş ve önerilerine uymanın önemine vurgu yaparak, tedbirlere sarılmanın dini bir vecibe olduğunu anlatmaktadırlar. Bu gibi durumlarda moralli olmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan din görevlilerimiz, vatandaşlarımızdan üzüntüye kapılmamalarını, morallerini en üst seviyede tutma gayreti içinde olmalarını, bunun için de bol bol kitap okumalarını, sosyal mesafeyi kurumak suretiyle ailece ders saati yapmalarını, dua ve zikir ile meşgul olmalarını  istemektedirler.  

Salgının yayılmasının önüne geçilebilmesi için her ezandan sonra vatandaşlarımıza, evlerinde kalmaları yönünde telkinler yaparak, dua ve niyazda bulunmaktadırlar.