20.06.2017

Başkanlık Bayan Görevlilerinden Bir Dizi Etkinlik

“Üzerinde Her Canın Hakkı Var-Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde ilimizde görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Daire Başkan Vekili Zuha Döndü Seven, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü Kur’an Kursu öğreticilerinden Cihan Salman ve ilimiz merkez Yukarı Merzan Kur’an Kursu Öğreticisi Züdeyde Seven 13-14 Haziran 2017 tarihlerinde ilimiz merkez ve Yüksekova ilçesinde bir dizi etkinliğe katıldılar.

Ramazan ayı münasebetiyle iki günlük süre ile ilimizde görevlendirilen Daire Başkan Vekili Zuha Döndü Seven, Kur’an Kursu öğreticileri Cihan Salman  ve Zübeyde Seven Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlileri ile beraber faaliyetlerine  İlimiz merkez Kapalı Ceza ve Tevkif evinde bulunan bayan hükümlü ve tutukluları ziyaret ile başladılar. Burada bulunan mahkum ve tutuklulara hitap eden görevliler kader mahkumlarının biran önce özgürlüklerine kavuşmaları temennisinde bulundular.

Akabinde Hakkari Devlet Hastanesine gelen görevliler hastane yetkilileri ile bir süre sohbet ettikten sonra, hastanede  yatarak tedavi gören hastaları ziyaret ederek biran önce sağlıklarına kavuşmaları için Yüce Allah’tan şifa dilediler. Ayrıca eşi müzmin bir hastalığa yakalanan din görevlimiz  ile Yüksekova ilçesindeki yetim bir aileye ev ziyaretinde bulundular.

Cami ve Kur’an Kurslarında Yaz Kurslarına devam eden öğrencilerle bir araya gelen Başkanlık görevlileri, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin fazileti ve Ramazan ayı hakkında vaaz ve irşat hizmetinde bulundular. Ayrıca bayanlara yönelik mukabele okunan camilerde mukabelelere iştirak ederek,  onlarla  beraber teravih namazı kıldılar.