20.03.2017

Müftülüğümüz tarafından 17-18 Mart 2017 tarihlerinde ilimiz ve ilçelerinde düzenlenen “Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın” konulu konferanslara kadınlar büyük ilgi gösterdi.

17.03.2017 tarihinde Hakkâri il merkezinde, 18.03.2017 tarihinde de Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde gerçekleştirilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut’un konuşmacı olarak katıldığı,  programlara il müftümüz Faruk Gürbüz, ilçe müftüleri, müftülüklerin ADRB üyeleri, Kur’an Kursu öğreticileri ve çok sayıda kadın iştirak etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin ardından İl Müftsü Gürbüz’ün “İslam’ın Kadına Verdiği Değer” hakkında yaptığı açılış konuşmalarından sonra, Müftülüklerin ADRB faaliyetleri ve tanıtım sunumları ile minik öğrencilerin ilahi dinletisi gerçekleştirildi.

Daha sonra söz alan Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut “Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın” konulu konferanslarında İslam tarihine damga vuran hanımların hayatlarından örnekler vererek  günümüzde bilgi ve değer açısından kadının üstlendiği misyon hakkında bilgiler verdi.

Bu arada; Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ile İl Müftüsü Faruk Gürbüz ve İl Müftülüğü ADRB üyeleri engelli bireyleri olan bir aileyi ziyaret ettiler. KYK öğrencileri ile buluşma gerçekleştirdiler.

Ayrıca Şemdinli ilçesinde yeni oluşturulan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun açılışı yapıldı.