T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

30.07.2021

AFAD İl Müdür Vekili Resul Karadeniz Eğitimler İçin Destek İstedi.

AFAD İl Müdür Vekili Resul Karadeniz Eğitimler İçin Destek İstedi.

Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Resul Karadeniz İl Müftü Vekili Mikail Polat’ı İl Müftülüğünde ziyaret ederek AFAD eğitimleri için destek istedi.

2021 yılının afet eğitim yılı olduğunu belirten il Müdür Vekili Karadeniz, "afetler konusunda halkımızı bilinçlendirmek için din görevlilerinden destek bekliyorum. Vaaz ve hutbeler ile düzenledikleri diğer etkinliklerde afet konusunu güncel tutmaları, doğal afetler öncesi, esnası ve sonrasında yapılması gereken faaliyetler konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmeleri konusunda desteklerinize ihtiyacımız var.” dedi.

İl Müftülüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliğiyle afetler konusunda halkımızı bilinçlerdirmenin önemine değinen İl Müftü Vekili Polat, “Müftülük olarak her konuda olduğu gibi doğal afetler konusunda da vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi ve afetlerde can ve mal kaybını en aza indirmeyi temin etmek gayesiyle uyarılarda bulunmayı öncelikli görevlerimiz arasında görmekteyiz. Bu konuda yapacağınız eğitimlerde yanınızda olmaya devam edeceğiz. Afetlerden korunmak için vereceğiniz bilgileri din görevlilerimiz ile birlikte en ücra köşelerde yaşayan halkımıza ulaştırmanın gayreti içinde olacağız. Müftülük olarak gönüllü afet ekibi ile acil durumlar için ilk yardım ekibi oluşturmayı düşünüyoruz. Çünkü memleket bizim vatandaş da bizim.” dedi

İl Müftülüğü Şube Müdürü Bilal Beyter’in de hazır bulunduğu görüşmenin sonunda İl AFAD Müdür Vekili Karadeniz, İl Müftü Vekili Polat’a AFAD çantası hediye etti.