T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

18.09.2018

Osman Doğan

 

01.10.1977 tarihinde Bolu'nun Gerede ilçesi Danişmendler köyünde doğdu. 1997 yılında Ankara Hacıbayram İmam Hatip Lisesini, 17.05.2009 tarihinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 24.08.2002-24.11.2003 tarihleri arasında Kars Sarıkamış'ta vatani görevini ifa etti. 2004 yılında Bolu ili Göynük İlçesi Arıkçayırı köyünde başladığı İmam Hatiplik görevine, 2007 yılında Çankırı ili Orta ilçesinde devam etti. 2011-2014 yıllarında üç yıl süre ile Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde İhtisas eğitimi aldı. Akabinde 2014-2017 yıllarında Çanakkale ili Gelibolu ilçesinde Vaizlik yaptı. 01.12.2017 - 27.07.2018 tarihleri arasında Hakkari ili  Şemdinli İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 27.07.2018 tarihinde Hakkari İl Müftü Yardımcılığı görevine başlamıştır.  25.09.2019 tarihinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde hadis alanında yüksek lisansını tamamlayan Osman Doğan, evli ve bir çocuk babasıdır.