T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

09.05.2016

Mazhar Bilgin 28.05.1986-20.11.1989

1948’de Adıyaman'da doğdu. İlkokulu Samsat’da, ortaokulu Adıyamanda bitirdi. 1970’te Ankara İlahiyat fakültesini bitirdi. Aynı yıl Adıyamana müftü ardımcısı olarak göreve başladı. Askerlikten sonra 1973-1976 yılları arasında Adıyaman vaizliği yaptı. 2 Yıla yakın Adıyaman müftülüğüne vekalet etti. Güney 1978-1981, Kilis 1981-1985, Osmaniye 1985-1986 ilçe müftülüğü, 28.031986-20.11.1989 tarihleri arasında Hakkari il müftüğü görevinde bulundu.. 27.11.1989 – 23.10.1995 Yılları arasında Hatay İl Müftüsü olarak görev yaptı. 1995 yılında Mersin il müftüsü olarak atandı. Evli 6 çocuk babası olup, Arapça bilmektedir Halen Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. başkanı olarak görev yapmaktadır.