T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hakkari Müftülüğü

09.05.2016

Mehmet Atay 02.10.1924-24.02.1939

1877 tarihinde Hakkari’de doğdu. Rüştüye okulundan mezun oldu. 02.04.1924-24.02.1939 tarihleri arasında Hakkari il müftüsü olarak görev yapmış olup, ilin ilk müftüsüdür.